Reinves Angels

Melek Yatırımcılığın </br> Dijital Hali; </br> Reinves Angels Nedir?

Melek Yatırımcılığın
Dijital Hali;
Reinves Angels Nedir?

Reinves Angels; girişim ekosistemini desteklemek amacıyla Dr. Orhan Mutlu Topal, Prof. Dr. Abdülhakim Coşkun, Dr. Güvenç Koçkaya, Doç Dr. Mehmet Naci Efe, Global Kitle Fonlama Platformu A.Ş. (Hakan Yıldız) ve MaQasid Portföy Yönetim A.Ş. (Mustafa Sak) tarafından kurulan bir Dijital Melek Yatırımcı Ağıdır. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 24 Haziran 2021 tarihinde akredite edilmiştir.

Teknoloji ve Üretim faaliyetinde bulunan girişimlerin erken aşamada ihtiyaç duydukları finansmanı sağlamak amacıyla kurulan ağımız, girişimcilik ekosisteminde önemli yatırımlara imza atmaya başlamıştır.

Eğer bir Bireysel Katılım Yatırımcısı (Melek Yatırımcı) iseniz ağımıza katılabilir ve avantajlardan siz de yararlanabilirsiniz. Melek Yatırımcı değilseniz ve olmak istiyorsanız (yasal şartları sağlamanız durumunda) tek yapmanız gereken Dijital Melek Yatırımcı Ol butonuna tıklayıp gerekli bilgileri bize iletmenizdir.

Dijital Melek Yatırımcı Ol

Melek Yatırımcılık Nedir? Nasıl olunur?

Melek yatırımcı (aynı zamanda özel yatırımcı, tohum yatırımcısı, iş melekleri veya melek fon sağlayıcı olarak da bilinir); genellikle şirketteki pay sahipliği karşılığında erken aşama girişimciler için finansal destek sağlayan yüksek gelirli gerçek kişilerdir. Melek yatırımcıların sağladığı fonlar, girişimin tohum aşamasından gelişme aşamasına geçişine yardımcı olur.

Ülkemizde melek yatırımcı olmak için iki farklı gruba ait kriterleri karşılamak gerekmektedir. Yüksek gelir veya servet sahibi kişiler melek yatırımcı olabilirken, bu şart aranmadan yatırım alanında tecrübeleri bulunan profesyonellerin de melek yatırımcı olma fırsatları bulunmaktadır.

Birinci grupta melek yatırımcı olabilmek için gerekli olan yıllık geliri belgelemek ya da halihazırda sahip olunan minimum servet koşullarını sağlamak gerekmekle beraber,  ikinci grupta finansal veya girişim sektörlerinde tecrübe şartı Melek Yatırımcı olmak için yeterlidir.

Melek Yatırımcı olmak ve Ağımıza katılmak için tıklayınız.

Melek Yatırımcılık Nedir? Nasıl olunur?
Melek Yatırımcılık (BKY) Mevzuatı, Avantajları ve Koşulları

Melek Yatırımcılık (BKY) Mevzuatı, Avantajları ve Koşulları

15 Şubat 2013 tarihli ve 28360 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bireysel Katılım Sermayesi Hakkında Yönetmelik Bireysel Katılım Yatırımcılarına büyük vergi avantajları sağlamaktadır.

Bireysel Katılım Yatırımcısı Lisansı alan melek yatırımcılar, bir şirkete yaptıkları yatırımın %75’ini; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen araştırma, geliştirme ve yenilikçilik programları kapsamında destek almış bir şirket ise yatırımlarının %100’ünü aynı sene içerisindeki kişisel vergi matrahlarından düşebilmektedirler. Şirkette en az iki yıl kaldıktan sonra paylarını satarak çıkış yapıldığında ise yatırımcının elde ettiği gelir vergiden muaf tutulmaktadır.

ReINVeS Angels Nasıl Çalışır?

Reinves Angels, tamamen dijitalleştirilmiş bir altyapı ile hiç bir büroktatik işlem karmaşası yaşamadan doğrudan, internet üzerinden ve mobil bir uygulama kullanarak yatırım yapmanızı sağlayan Yeni Nesil bir Dijital Melek Yatırımcı Ağıdır.

  • Yatırım işlemleri SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) Lisanslı fonbulucu.com üzerinden,
  • Tüm doğrulama işlemleri E-Devlet üzerinden,
  • Kaydileştirme işlemleri MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu) ve
  • Fon transferleri Takasbank (İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.) tarafındanGüvenli, Hızlı ve Kolay bir şekilde yapılmaktadır.

ReINVeS Angels Nasıl Çalışır?
Melek Yatırımcı Talep Formu