Kitle Fonlaması Hızlı Başladı!

Kitle Fonlaması Hızlı Başladı!

 

Sermaye Piyasası Kurulundan lisans alarak Paya Dayalı Kitle Fonlaması sistemini hayata geçiren ilk platform olan fonbulucu.com ‘un ilk kampanyası ‘Akıllı Bakteri Teknolojisi’ 8 günde iki yüze yakın yatırımcının katıldığı fonlamada 290.000 TL toplayarak ülkemizde başarı ile fonlanan ilk kampanyası unvanını da aldı.
Kampanya şu an hala devam ediyor ve yatırım yapılabiliyor. Ayrıca platform bu akşam saat 21:00 ‘da sürpriz bir girişim kampanyası yayınlayacağını duyurdu. 


Türkiye’deki ilk Paya Dayalı Kitle Fonlama kampanyası, fonbulucu.com tarafından 11 Mayıs 2021 tarihinde başlatılmıştı. Yeni nesil bir finansal sistem olarak bilinen sistem ile Paya Dayalı Kitle Fonlamasının ilk başarılı fonlanan girişimi de belli oldu. Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.’nin başlattığı ‘Akıllı Bakteri Teknolojisi’ adlı kampanyaya katılan iki yüz yatırımcı sayesinde çok kısa bir sürede istenenden fazla fon toplamayı başardı. Kampanya erken kapatılmaz ise 7 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek ve yatırıma açık olacak.
Biyoteknolojik ürünlerle güçlü ve sürdürülebilir tarım hedefi 2008 yılından bu yana tarım odağında bakteriler üzerinde bilimsel çalışmalar yürüten PromoSEED Biyoteknoloji A.Ş., kendi alanında on yılı aşkın tecrübeye sahip bilim adamları, teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından kurulmuş biyoteknolojik ürünler geliştiren ve üreten üniversite odaklı bir oluşum. Tarım sektöründeki dışa bağımlı yüksek teknolojik ürünleri yerli ve ülkemiz şartlarına uygun olarak üreten şirket, geliştirdiği Akıllı Bakteri Teknolojisi sayesinde tarım girdilerinde ciddi bir azalış sağlamak, üretim ve verimliliği arttırmak için çalışıyor. Faaliyetlerine Erciyes Teknopark’ta devam eden şirket aldığı bu ilk tur yatırım ile büyümesini hızlandıracak

 

Basın bülteni için tıklayınız.