MaQasid ve fonbulucu, 15 milyon TL'lik fonbulucu GSYF Kurmak için harekete geçti.

MaQasid ve fonbulucu, 15 milyon TL'lik fonbulucu GSYF Kurmak için harekete geçti.

 

MaQasid Portföy Yönetimi ve fonbulucu.com‘un çatı şirketi olan Global Kitle Fonlama PlatformuKitle Fonlama Kampanyası yapan girişimlere yatırım yapmak amacıyla Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kurmak için anlaşmaya vardıklarını duyurdular.

Paylaşılan bilgilere göre MaQasid Portföy Yönetimi ve Global Kitle Fonlama Platformu iş birliği ile kurulacak olan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun büyüklüğü ise 15 milyon TL olacak. Söz konusu fonun kurulduğunu ve bazı değişiklikler için SPK’dan onay alınması sürecinin başladığını da ekleyelim.

En fazla 60 gün içinde bu izinlerin alınacağının ve fonlama işlemlerinin başlanacağının öngörüldüğünü de ekleyelim. Fonun yatırım kararlarının alınması ve diğer iş/işlemlerin MaQasid ve Fonbulucu’nun eşit olarak belirlediği ve ilgili SPK regülasyonlarına uygun 6 kişilik Yatırım Komitesi tarafından yürütüleceğini de belirtelim.

Bu fon ile Fonbulucu.com’un platformlarında Paya Dayalı Kitle Fonlaması kampanyası yapacak girişimlerden nitelikli yatırımcı olarak pay satın alınarak fonun tam bir girişim sermaye yatırım fonu gibi işlemesinin sağlanması amaçlanıyor. Kısacası kurulan fonun temel amacı Paya Dayalı Kitle Fonlama kampanyası yaparak paylarını yatırımcılara sunan girişimlerden pay almak.

 

Haberin devamı için buraya tıklayabilirsiniz.